Par Stora Enso

Stora Enso – pārskats

Kā daļa no bioekonomikas, „Stora Enso“ ir viens no pasaules vadošajiem ilgtspējīgo risinājumu pakalpojumu sniedzējiem tādās jomās kā iesaiņojums, biomateriāli, koka būves un papīrs. Starp mūsu klientiem ir iesaiņojuma ražotāji, zīmolu preču ražotāji, papīra un kartona ražotāji, izdevniecības, vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības klienti, tipogrāfijas, kā arī galdniecības un būvniecības uzņēmumi.
Mūsu ražotie materiāli, kas ir radīti uz koksnes šķiedras bāzes, ir atjaunojami, un tos var atkārtoti pārstrādāt. Mūsu risinājumi ir mazoglekļa alternatīvas tādiem produktiem, kas balstīti uz fosilo kurināmo, kā arī citām neatjaunojamām izejvielām. Mēs esam pārliecināti, ka visu, ko šodien ražo uz fosilo materiālu bāzes, rīt varēs izgatavot no koka.
Mēs veltām visus savus spēkus tam, lai katrs koks mūsu produktu un bioenerģijas ražošanas procesā tiek izmantots simtprocentīgi. Mūsu ražotās produkcijas mērķis ir CO2 neitralitātes nodrošināšana – kur vien tas ir tehniski un ekonomiski iespējams. Mēs praktizējam un veicinām ilgtspējīgu mežsaimniecību un rūpējamies par to, lai tiek iestādīts vairāk koku nekā nocirsts.
Mūsu uzņēmumā, kas ir pārstāvēts vairāk nekā 30 valstīs, ir nodarbināti 26 000 darbinieku/-ču. 2018. gadā „Stora Enso“ apgrozījums sasniedza 10,5 miljardus eiro, bet peļņa pirms procentu maksājumiem un nodokļiem (EBIT) bija 1,3 miljardi eiro. „Stora Enso“ akcijas tiek tirgotas fondu biržā Nasdaq Helsinki Oy (STEAV, STERV) un Nasdaq Stockholm AB (STE A, STE R).

Struktūrvienība „Wood Products“ ir vadošais inovatīvo, uz koka bāzes radīto risinājumu piedāvātājs un pakalpojumu sniedzējs. Produktu sortiments ietver visas pilsētbūvniecības jomas, kā arī masīvkoka elementus un koka komponentus. Piedāvājumu noslēdz vesela virkne zāģmateriālu produktu, kā arī granulas ilgtspējīgas siltumenerģijas ražošanai. Paplašinot produktu klāstu ar biokompozītmateriāliem, tiek radīta iespēja, aizvietot plastmasas izmantošanu patēriņa precēs, tādējādi ģenerējot jaunu potenciālu vēl plašākai un pretenciozai mūsu materiālu izmantošanai ārpus telpām, nodrošinot ekonomisku līdzekļu ieguldījumu.